سال گذشته شرکت‌های خودروسازی مختلف مثل مرسدس‌ بنز، استون مارتین، تویوتا، هیوندای و پورشه مدل‌های مفهومی زیبا و مجهز به فناوری‌های پیشرفته رونمایی کردند.

فناوری و ایده‌های جدید در صنعت خودروسازی با سرعت باورنکردنی در‌حال‌پیشرفت و تغییر است که این مورد را به‌راحتی می‌توان در بخش‌های مختلف دید. سامانه‌های خودران به‌لطف سرمایه‌گذاری‌ شرکت‌های بزرگ و کوچک در‌مقایسه‌با چند سال گذشته دگرگون شده‌اند. حتی خودروهای مجهز به پیشرانه‌ی احتراق داخلی هم با وجود فناوری برقی، در‌حال‌توسعه و پیشرفت بیشتر هستند.

براساس پیش‌بینی کارشناسان، به‌زودی خودروسازی جهان فناوری خودران و انوع نمونه‌های الکتریکی کاربردی را ارائه می‌کند؛ اما هنوز تا آن زمان فاصله داریم. برای پیش‌نمایش فناوری‌های آینده، بهترین مقدمه تولید خودروهای مفهومی است. مدل‌های مفهومی که گاهی هیچ‌وقت به‌ واقعیت نمی‌رسند، چشم‌انداز رؤیایی و شاید اغراق‌آمیز خودروساز از آینده هستند. در آستانه‌ی سال ۲۰۱۹، در این مقاله بهترین خودروهای مفهومی سال ۲۰۱۸ را بررسی می‌کنیم. وبسایت Newatlas در مقاله‌ای خواندنی، هشت مدل مفهومی ۲۰۱۸ را به‌عنوان جذاب‌ترین‌های سال انتخاب کرده است. درادامه، این مدل‌های مفهومی را با شما مخاطبان زومیت به‌اشتراک می‌گذاریم.

شاید پیشرفت فناوری و تجهیزات در کابین خودروهای مدرن درخورتوجه باشد؛ اما گاهی لازم است طراحی بدنه‌ی ماندگار نمونه‌های کلاسیک تمرکز اصلی باقی بماند. مجموعه‌ی پژو با رونمایی مدل مفهومی ایی لجند، به‌معنی خودرو برقی افسانه‌ای، در نمایشگاه پاریس ۲۰۱۸، مثالی زیبا از ترکیب طراحی کلاسیک و مدرن نمایش دادند. این کانسپت جذاب نمونه‌ی مدرن ۵۰۴ کوپه‌ی دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ است که علاوه‌بر ظاهر فوق‌العاده زیبا و آشنا، به انواع ویژگی‌های خودروهای مفهومی هم مجهز است. e-Legend با قدرت ۴۵۶ اسب‌بخار که از موتور برقی به‌دست آورده، در زمانی کمتر از چهار ثانیه به سرعت صد کیلومتربرساعت می‌رسد و تا حدود ششصد کیلومتر مسافت هم از شارژ بی‌نیاز خواهد بود. این مدل با وجود تجهیز به فناوری خودران سطح پنج، امکان رانندگی دستی را هم فراهم می‌کند. البته به‌نظر می‌رسد حالت خودران و لذت‌بردن از نمایشگر لمسی شانزده‌اینچی برای سرنشینان جذاب‌تر باشد. e-Legend را باید مدلی مفهومی با قوای فنی تمام‌برقی و فناوری تمام‌خودران و روح خودرو کلاسیک توصیف کرد که یادآور دوران موفقیت‌آمیز خودروسازی فرانسوی پژو است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *